• چه زمانی عشیره تاسیس شد؟

عشیره در سال 1395 پایه گذاری شد. در سال های آغازین فعالیت عشیره در زمینه تولید کیف های پول زنانه و کالاهای چرمی کوچک محدود بود و برای تولید فقط از یک مواد اولیه یعنی انواع چرم های حیوانی استفاده می کرد. اما بعد از گذشت سه سال تلاش ، فعالیت خود را در زمینه تنوع محصول و مواد اولیه گسترش داد و اقدام به خلق و تولید محصولات جدید با سبکی نو وآمیخته با هنر نمود. این سبک یعنی ترکیبی از انواع چرم های حیوانی و فرش و گلیم های دست بافی که توسط هنر و تخیل بی نظیر عشایر این مرزو بوم بافته شده است، می باشد. هدف عشیره از انتخاب و خلق این سبک و تولید این نوع محصول، حفظ و پایداری برای بقای این هنر بی نظیر یعنی قالی بافی و همچنین تلاش برای حفظ اصالت و احترام به منابع طبیعی می باشد.

تمامی محصولات عشیره صادراتی و به صورت فروش آنلاین در خارج از کشور انجام می شود. برای بازدید وبسایت خارجی می توانید به Ashireh.com مراجعه کنید.

  • منظور از نگاره ی بز در لوگوی عشیره چیست؟

تصویر برجسته ی بز کوهی ، نمادی است از تاسیس شرکت. یکی از مهمترین و در واقع اصلی ترین مواد اولیه ای که برای تولید محصولات عشیره بکار می رود، فرش و گلیم های دست بافی است که توسط عشایر سرزمین پارسی بافته شده است. بر روی این دست بافته ها نقوشی دیده می شود که گاهی بصورت اشکال هندسی و گاه نقوش حیوانی می باشد. هر کدام از این نقوش به طریقی عناصری از کائنات به شمار آمده اند. در میان عشایر، نگاره ی بز کوهی اهمیت بسیاری داشته و نماد طلب باران و برکت بوده است.

نگاره ی بز کوهی از دوره های پیش از تاریخ در نقوش غارها، سنگ های حجاری شده و رفته رفته در میان دست بافته های عشایری از جمله، فرشها، گلیم، جاجیم، مفرش، زیر انداز، خرجین و سایر بافته هایی که مورد استفاده ی زندگی عشایری قرار می گرفت ، رواج یافت.

و حالا خانه ی عشیره این نگاره را به عنوان لوگوی شرکت انتخاب کرد که تصویر گویایی از عشایر را برای ما نمایش می دهد و همچنین باعث حفظ و تداوم این نگاره ی زیبا بر روی دست بافته ها و سایر صنایع دستی می شود.

  • چگونه کالای تقلبی را تشخیص دهیم؟

فروش محصولات عشیره در حال حاضر تنها به صورت آنلاین ارائه می شود. ما توصیه می کنیم موارد خرید را فقط از طریق وب سایت www.ashireh.com بصورت آنلاین  انجام دهید. همچنین ما موارد خرید را از سایت های حراج آنلاین توصیه نمی کنیم ، به این دلیل که آنها اصالت محصولات را تضمین نمی کنند. تمامی محصولات عشیره دارای لوگوی مطرح شده و شناسنامه ی اصالت محصول می باشد. قابل ذکر است خانه ی عشیره همواره در تلاش است، با حفظ کیفیت محصولات و تلاش در جهت هر چه بهتر بودن آن ، نمایندگی های فروش را در سطح داخلی و خارجی گسترش دهد.

  • محصولات عشیره در کجا تولید می شود؟

محصولات عشیره در کشور ایران، شهر تهران تولید می شود. علت فعالیت تولید شرکت در این منطقه، استفاده از فرش ها و گلیم های دستباف نفیس و بی نظیری است که در شهرهای مختلف این سرزمین بافته می شود و در سطح جهانی از شهرت و زیبایی ویژه ای برخوردار هستند. همچنین استفاده از انواع چرم های حیوانی محلی و زیبا که توسط بهترین دباغی ها پردازش می شود. صرف نظر از موقعیت جغرافیایی کارگاه تولید، محصولات عشیره دارای شناسنامه ی ساخته شده توسط “عشیره در ایران” در داخل تمامی محصولات می باشد. برنامه ی عشیره در سال های آتی بر این قرار است که تولیدات را با حفظ کیفیت در سایر شهرها گسترش دهد.

  • چرا عشیره کیفیت و مسئولیت زیست محیطی را ترکیب می کند؟

مانند دیگر صنعتگران ماهر، عشیره متعهد به ایجاد محصولات بادوام است و این اولین مسئولیت خانه در برابر محیط زیست است : حصول اطمینان از اینکه مشتریان می توانند اقلام خریداری شده ی خود را برای مدت طولانی حفظ کنند، از آنها مراقبت و حتی در نهایت آن را انتقال دهند. علاوه بر این، عشیره بعد از فروش، مسئولیت محصولات خود را می پذیرد و افتخار می کند که در هر زمان آنها را تعمیر و به چرخه ی مصرف بازگرداند. به این منظور یک سرویس تعمیر برای مشتریان در دسترس است (تعمیر و خدمات پس از فروش) . بازگرداندن محصولات تعمیر شده به چرخه ی مصرف و افزایش طول عمر آنها برای چندین سال ، نه تنها برای مشتریان رضایت بخش است بلکه به حفظ محیط زیست نیز کمک می کند. قابل ذکر است از آنجاییکه در محصولات عشیره از فرشها و گلیم های دستباف استفاده می شود، حتی بعد از پایان عمر محصول (به غیر از مواردی نظیر سوختگی و پوسیدگی) ، می توان آن را به چرخه ی تولید بازگرداند.عشیره همواره باور دارد که یک محصول زیبا و لوکس باید قابل تعمیر باشد و غرورآفرین است دادن عمر دوباره به محصولات.

  • دانش عشیره در رابطه با تامین کنندگان خود چیست؟

وفاداری در قلب ارتباط بین عشیره و تأمین کنندگان مختلف، در زنجیره تأمین آن است. خانه ی عشیره همکاری پایدار با تامین کنندگان چرم، فرش ها و گلیم های دستباف، منسوجات و لوازم جانبی ایجاد کرده است و بصورت مداوم با یکدیگر همکاری می کنند. این همکاری ثبات در تولید و کیفیت محصول پایدار را تضمین می کند. این تهیه کنندگان عضوی از خانواده ی عشیره هستند و خانه ی عشیره رابطه ی نزدیکی با ایشان دارد. بر اساس اعتماد و احترام متقابل، این روابط ممتاز عشیره اجازه می دهد تا در طی چرخه ی تولید خود به مسئولیت محیط زیست متعهد شود.

  • تلاش های عشیره در جهت کاهش زباله چیست؟

خانه ی عشیره در پروسه پیشرفت و بهبود مداوم در زمینه مدیریت پسماند در کارگاه ها ، بوتیک ها و دفاتر مرکزی خود، مشغول فعالیت است. میزان بازیافت زباله ی آنها یکی از شاخص های اصلی است که توسط بخش کیفیت و محیط زیست عشیره نظارت می شود. عشیره بسته بندی های پلاستیکی را از موارد بسته بندی محصولات خود حذف کرده است و محصولات قابل بازیافت را جایگزین آنها کرده است. با توجه به بسته بندی و استفاده از کاغذ که یک محصول بازیافتی می باشد ، عشیره از موادی که دارای گواهی FSC (شورای نظارت بر جنگل) می باشد، حمایت می کند. هر زمان ممکن باشد ، این برند مواد متنوعی از قبیل تکه چرم ها ، منسوجات ، پالت ، مقوا ، پلاستیک ، کاغذ و غیره را بازیافت می کند تا به زندگی دوم خود ادامه دهد. تیم های توسعه و تولید همچنین در حال استفاده بهینه از مواد بازیافت شده در مجموعه ها هستند.

  • عشیره چه اقداماتی برای کاهش مصرف انرژی و کاهش انتشار CO2 انجام می دهد؟

برای محدود کردن نیازهای روشنایی، کارگاه عشیره به گونه ای طراحی شده که تا حد ممکن از نور طبیعی بهره مند شوند، بدین طریق مصرف برق و ورودی گرما کاهش میابد. خانه ی عشیره همچنین برای کاهش مصرف انرژی خود راه حل های عایق گرمایش و تعویه مطبوع را بکار می برد. برای یک شرکت بین المللی مانند عشیره، حمل و نقل هوایی مسافر وبار، دلیل مهمی در انتشار گازهای گلخانه ای است. بنابراین شرکت سعی بر آن دارد که برای حمل و نقل کالاهای عشیره از حمل و نقل دریایی که کم ترین آلاینده را برای محیط زیست دارا می باشد، استفاده کند. (قابل ذکر است که این مورد مربوط به ارسال کالا به خارج از کشور می باشد).